אחזקת מבנים – דירות, בניינים, משרדים ועוד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כל מבנה, בין אם למגורים ובין אם לעסקים, חייב להיות תמיד נקי ומתוחזק היטב. הבעיה היא שבתחום הזה הפער בין הרצוי לבין המצוי עלול להיות גדול מאד. כשכל בעל נכס דואג לחזקה הפרטית שלו – אם בכלל – נוצרים הרבה מאד שטחים שהאחריות לגביהם לא ברורה. בהיעדר ניקיון ותחזוקה הולמת, הבעיות מתחילות לצוץ. כאן בדיוק יכולות להיכנס לתמונה חברות הפועלות בתחום הרחב של אחזקת מבנים.

מהי אחזקת מבנים?

אי אפשר למצוא הגדרה אחידה של אחזקת מבנים, מכיוון שלכל מבנה יש את המאפיינים והצרכים שלו. ברמה הכללית אפשר להגיד שאלו הן פעולות שאמורות לשמור על תפקוד תקין של המבנה ושל המערכות השונות המרכיבות אותו. את האחזקה נהוג לחלק לשתי רמות: תחזוקה שוטפת מאגדת בתוכה פעולות אותן מבצעים בתדירות שהיא פחות או יותר קבועה, לרבות ניקיון של המבנה, גינון, הדברה ועוד.

במסגרת זו עשויות להתבצע פעולות שונות על ידי בעלי מקצוע, דוגמת בדיקות תקינות תקופתיות של מעליות או גנרטורים.

חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת נאותה של המבנה, שתביא לכך שהשימוש בו יהיה נעים וללא תקלות. במקרה של משרדים תחזוקה נכונה עשויה למנוע הרבה מאד צרות לאורך הדרך.

תחזוקת שבר, הסוג השני, חשובה לא פחות. כאן המדובר הוא בפעולות תחזוקה שמבצעים במקרים נקודתיים בהם מגלים תקלה או בעיה באחת מתשתיות או מערכות הבית.

מומלץ מאד שלא לבנות על התחזוקה הזו יותר מדי, מאחר ועלויות התיקון במקרה הזה עלולות להיות גבוהות. תחזוקה נכונה ושוטפת יכולה למנוע מהמון בעיות לצוץ לאורך הדרך.

איך בוחרים את החברה הנכונה?

כיום יש מספר לא מבוטל של חברות המציעות שירותי אחזקת מבנים, על סוגיהם. גם כאשר מצמצמים את הרשימה לחברות הפועלות עבור משרדים באזור המרכז, נותרים עם הרבה מאד אופציות. אלו הן חדשות טובות בעיקרון, אבל כאלה שמצריכות מבעלי המשרדים לשים לב למאפייני החברה שהם רוצים להשתמש בשירותיה.

מומלץ לבחור בחברות בעלות ניסיון ומוניטין בתחום, לברר את רמת שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים (החברה אמורה להפנות אליהם בלי יותר מדי בעיות) וגם לחפש המלצות קונקרטיות.

האתגר החשוב הבא, לאחר שמוצאים חברה פוטנציאלית, הוא להגדיר את השירותים הספציפיים שרוצים שהיא תעניק. חשוב מצד אחד להעניק מענה לכל צורך קיים, אבל מן העבר השני להימנע מפעולות לא חיוניות שתהיינה כרוכות בעלויות כספיות גבוהות.

אם המשרד מתנהל כבר מספר חודשים או שנים, סביר להניח שאנשיו יידעו פחות או יותר למה הם זקוקים. למרות זאת כן מומלץ להיעזר בידע המקצועי של אנשי חברות האחזקה.

רצוי מאד לחתום עם החברות על הסכמים שמגדירים באופן ברור את העבודה, ולצד זה מעניקים מרחב מסוים של גמישות ושל שינויים. צרכי הלקוח עשויים להשתנות עם הזמן, וחשוב שהחברה תוכל לספק לתרחישים מהסוג הזה מענה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו