ניקוי שטיחים במשרדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

במשרדים רבים השטיח הוא אחד מהפריטים העיצוביים החשובים ביותר שיש: הוא משפר את מראה המשדר, מעניק בו תחושת של חום וגם הופך את המדרך לנעים יותר. הבעיה היא שלכל שטיח יש פוטנציאל לכלוך לו מבוטח, על אחת כמה וכמה במשרדים בהם עוברים ביום מאות אנשים: בין אם זהו עובד ששופך בטעות קפה, שאריות אוכל שמצטברים על השטיח או סתם לכלוך שמתאסף עליו עם הזמן.

ניקוי שטיחים הוא צעד בלתי נמנע, שחייב להיעשות בצורה הנכונה ובהתאמה למאפייני השטיח: אחרת הסיכוי לפגיעה בשטיח או לעיוות שלו קיים גם קיים. מומלץ לפנות לחברות המתמחות בניקוי שטיחים, שמבחינה מעשית תהיינה לרוב חברות המתמחות בתחום הרחב יותר של ניקיון משרדים.

למה כל כך מורכב לנקות שטיחים?

ניקוי שטיחים הוא משימה למקצוענים בלבד, שנחשבת למורכבת יותר ממרבית פעולות הניקיון. הבעיה היא שהפעולה הבסיסית מאד של טאטוא השטיח, בה רבים מסתפקים, אינה מספיקה: המטאטא רק מביא לכך שחלק ניכר מהלכלוך מצטבר בתוך סיבי השטיח. יש פעולות שנראות לנו בהמשך לכך מתבקשות, אבל בפועל הן מביאות לנזק חמור לשטיח:  שפשוף כתמים (שרק מרחיב אותם), חבטות בשטיח (שעלולות לקרוע ולעוות את הסיבים שלו) ועוד דברים שאנשים עושים אבל רצוי מאד שיימנעו מהם.

חשוב להדגיש שלכל שטיח יש את המאפיינים שלו, וגם את דרישות הניקיון הספציפיות שלו. צריך להתאים את פעולות הניקיון לסוג השטיח, לחומר הגלם שלו, למאפייני הסיבים, לגודל וכן הלאה.

ברמה הכללית יש כאן מספר פעולות שנעשות ברוב המקרים: הוצאה של חול ואבק מהשטיח, בחירה נכונה של חומרי ניקיון, שטיפת השטיח, סחיטה שלו וייבוש. רק חברה שיודעת את המלאכה היטב תוכל להביא לכך שהשטיח יהיה נקי, וגם תשמור על הצבע והצורה שלו (זה ממש לא מובן מאליו).

חלק בלתי נפרד מפעולות התחזוקה של המשרד

כפי שקראתם בוודאי במאמרים אחרים באתר, אנחנו ממליצים לכל משרד באזור המרכז להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון, כשתדירות הניקיון צריכה להיות גבוהה פחות או יותר: בדרך כלל מספר פעמים בשבוע או מדי יום או ניקיון משרד בשעות הערב. רק כך אפשר יהיה לשמור על המשרד נקי ולהפוך אותו למקום נעים פי כמה לעבודה.

ניקיון שטיחים, ואלו הן החדשות הטובות, לא צריך להתבצע מדי יום וגם לא מדי שבוע. בדרך כלל בעלי המשרד ירצו לנקות אותו באופן תקופתי – אחת למספר חודשים נניח – או לאחר שנגרם לשטיח נזק שמצריך טיפול מיידי (כתם בולט ולא נעים למשל).

מומלץ שחברת הניקיון שלוקחים עבור המשרד היא שתדאג גם לשטיח, מה שימנע בהכרח מאמצים וגם עשוי לחסוך כספים.

עם זאת, חשוב לוודא שהחברה מנוסה בהתאם בניקיון של שטיחים ומחזיקה בידע הטכני ובציוד המאפשר לבצע את המלאכה ללא רבב, וחשוב אפילו יותר – ללא פגיעה בשטיח עצמו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו