טיפול בהצפות – טיפול מקצועי במקרה חירום של הצפה במשרד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הצפה היא מצב חירום בכל משרד, ללא צל של ספק. היא עלולה להיגרם עקב מספר לא מבוטל של גורמים – פיצוץ נקודתי בצנרת, בעיית איטום בשילוב עם גשמים, עובד ששכח את הברז פתוח וכן הלאה. ללא טיפול מהיר ויעיל בהצפה, עלול להיגרם נזק בלתי הפיך למשרד, לציוד היקר הנמצא בו או אפילו לעובדי המשרד. הנה מספר דגשים שיעזרו לכם, אנשי המשרד, להתמודד עם מצב החירום הזה בצורה פשוטה יחסית.

על הסיכונים שבהצפה

הצפה היא אף פעם לא דבר נעים, אבל נראה שבמקרה של משרדים המורכבות עולה שבעתיים. יש כאן ציוד יקר ולעיתים גם רגיש שהסבירות לנזק בלתי הפיך לו היא גבוהה בהחלט: חשבו על הרהיטים המשרדיים היקרים, מוצרי החשמל, המסמכים הרגישים וכן הלאה. אם לא מטפלים מהר בהצפה, עלולים להתעורר ליום בו המשרד פשוט לא יכול להמשיך לתפקד כפי שהיה קודם, או אפילו להמשיך לתפקד בכלל.

לכך יש להוסיף סיכונים אחרים שמאפיינים הצפה בכל מקרה, למשל הצטברות מים שתביא לעובש או לריקבון במשרד. זה לא פשוט וגם לא בריא לעבוד במשרדים שמכילים את אלה.

הטיפול הראשוני בהצפה

עוד לפני שמזמינים חברה מקצועית שתטפל בהצפה, כפי שנראה בהמשך, צריך לבצע מספר פעולות בסיסיות:

הראשונה, ואולי החשובה ביותר, היא ניתוק מיידי של זרם החשמל במשרד, שימנע פגיעה פוטנציאלית בציוד וגם באנשי המשרד, שרצוי כמובן שלא יימצאו בו ברגעים אלה.

איתור נזילות – אם זה מתאפשר, אפשר לנסות לאתר את מקור הנזילה ולטפל בבעיה: כל עוד מדובר בברז פתוח ולא במשהו שמחייב טיפול של איש מקצוע (נזילה חמורה למשל).

המפתח לפתרון: פנייה למומחים

עם כל הכבוד לפעולות הבסיסיות שהזכרנו מעלה, שלעיתים לא יכולות להתבצע כלל וכלל, הצעד החשוב ביותר בדרך לטיפול בהצפה הוא לפנות לחברה שתעשה את זה בצורה יעילה ובטוחה. קצרה היריעה מלהתייחס כאן לאופן הטיפול הספציפי בהצפה, שמשתנה בהתאם למקור שלה ולכמות המים שהצטברו להם במשרד. ברמה הכללית יש כאן צורך בציוד ייעודי לטיפול בהצפה, דוגמת מכונות שאיבה, אמצעים לייבוש המים לאחר מכן ועוד.

חברות רבות המעניקות שירותי טיפול בהצפות עושות את זה בזמינות גבוהה, שהיא כמובן מתבקשת במצבים אלה: הנזק למשרד כאמור יקטן ככל שמטפלים בהצפה מהר יותר. מומלץ לבחור בחברה שאנשיה נמצאים בקרבת מקום (חברה באזור המרכז עבור משרדים הממוקמים באזור זה). מכיוון שהצפות תופסות אותנו פעמים רבות דווקא בשעות לא שגרתיות, יש צורך לפעמים בחברות הפועלות 24 שעות ביממה וגם במועדים מיוחדים: שבתות וחגים בעיקר.

מצב של הצפה במשרד הוא מלחיץ, ולא יאפשר לנו לבצע ברוגע את הבחירה של החברה. זה הגיוני, אבל עדיין מומלץ להפעיל מספר שיקולים צרכניים בבחירת החברה, לראות מהו הניסיון שלה, לשאול באיזה ציוד היא משתמשת בו וכן הלאה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו