שאיבת הצפות על ידי חברה לניקיון משרדים במרכז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

זהו אחד התרחישים החמורים ביותר שאנשי משרד עלולים להעלות לנגד עיניהם, אבל כזה שעלול להתגשם אם לא נזהרים (או סתם אם יש מזל רע) – הצפה במשרד. להצפה לא מעט גורמים אפשריים, דוגמת בלאי נקודתי בתשתיות המים או הביוב, פגיעה פיזית בהן, בעיות אטימה של המבנה או רשלנות של אחד העובדים.

מרגע שמגלים שישנה הצפה, חייבים לפעול מהר ובמלוא המקצועיות: יש כאן פוטנציאל עצום לפגיעה כספית בעסק, בו מן הסתם יהיו מכשירים חשמליים, מסמכים רגישים ועוד. ללא טיפול מהיר והנכון עלולה ההצפה להביא ל"תופעות לוואי" דוגמת עובש או ריקבון, כשבמקרים קיצוניים בכוחה השלילי גם לסכן חיים. אז מה עושים?

הצעדים הראשונים לאחר ההצפה

זה תמיד מלחיץ לגלות שהמשרד בו עובדים ניצב בפני הצפה, כשגם העובדה שחייבים לפעול מהר כדי למנוע נזק לא תורמת להוריד את מפלס הלחץ. יש מספר פעולות שחשוב לעשות לפני שקוראים לחברות מקצועיות (עליהן נרחיב בהמשך). כדי למנוע את הסיכון עבור אנשי המשרד, חשוב לכבות את החשמל במשרד ובסביבתו, או לחלופין לנתק ממנו מכשירי חשמל שיש אליהם גישה.

מומלץ במקביל לנסות כבר לאתר את מקום ההצפה: אם המקור הוא ברז שנשאר פתוח בטעות, יש לסגור אותו כדי למנוע מהנזק להמשיך להצטבר. את כל אלה יש לבצע תוך דקות, אפילו שניות, במקביל שמבצעים את השלב החשוב ביותר: פנייה לחברה מומחית.

שאיבת הצפות היא עסק למקצוענים בלבד

הצפה מכניסה אותנו לשדה משחק שממש לא נעים להיכנס אליו. הצפה מעצם ההגדרה שלה כוללת כמויות אדירות של מים שצריך להתמודד איתם, מה שכמובן לא אפשרי באמצעות סמרטוט או דלי. אסור לשכוח שהרצון הוא כאמור להיפטר מהמים בצורה מהירה, שתמנע את הפגיעה בתשתיות המשרד וגם תאפשר חזרה מהירה יחסית לעבודה בו. רק חברה מקצועית שמנוסה בשאיבת הצפות תוכל לסייע כאן.

קצרה היריעה מלפרט כאן על האמצעים שעומדים כיום לשאיבת הצפות, אבל ברור שיהיה זה ציוד מאסיבי יחסית: משאבות שמסוגלות לבצע את עבודתן מהר ובכמויות גדולות (משאבות טבולות מבחינה מעשית). חשוב להדגיש שגם אחרי סיום השאיבה, יש עדיין עבודה לעשות. כמעט תמיד חשוב לבצע ייבוש מאסיבי של המשרד, לוודא שלא נגרמה פגיעה בתשתיות שלו ולהחזיר אותו למוטב.

על הצפות אנשי המשרד הממוצע לא יחשבו מבעוד מועד, וזה די הגיוני: הן תמיד תופסות אותנו לא מוכנים. מה שכן מומלץ לעשות הוא לדעת פחות או יותר למי אפשר לפנות למצבים מהסוג הזה.

בהרבה מקרים יהיו אלה חברות האחראיות על תחזוקת מבנים וניקיון שלהם, בהן אנשי המשרד רצוי שייעזרו בכל מקרה. אפשר לנסות ולבדוק האם אפשר לקבל חלק מהשירותים דרך החברות האלה (או אנשי מקצוע מטעמן), מה שעשוי לפשט תהליכים וגם להוזיל מעט את העלויות של שאיבת הצפות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו