פוליסת חיסכון – איך בוחרים את התוכנית הנכונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חיסכון

פתיחת תוכנית חיסכון היא אחת הדרכים שלנו להתנהל נכון מבחינה כלכלית עם חשיבה לטווח ארוך. הרעיון של תוכנית חיסכון הוא למנוע מצב שאנחנו מבזבזים את כל הכסף שלנו כאן ועכשיו, אלא שמים משהו בצד, חוסכים, בשביל שיום יבוא ונוכל להשתמש בכסף שהצטבר. בין אם זה לצרכים ספציפיים ובין אם זה להתנהלות יומיומית.

פוליסת חיסכון היא כלי פיננסי חיוני וחשוב, בין אם היא מיועדת להורים או לילדים, לאנשים פרטיים או לבית עסק, בין אם היא מיועדת לשימוש עבור מטרה אחת מסוימת או לצורך צבירת כסף מתוך מחשבה שבעתיד, ההכנסות שלנו ירדו ויהיה נכון מצידנו לייצר תוכנית מגירה שתעזור לנו להתמודד עם הסיטואציה החדשה.

פוליסת חיסכון מורכבת משני חלקים: סכום הכסף אותו אנחנו מפקידים, באופן חד פעמי או מדי חודש, סכום קבוע או משתנה, ומחלק של ריבית. מדובר על נתון מספרי המוגדר וידוע בעת שאנחנו פותחים את התוכנית, והוא עוזר לנו להגדיל את סכום הצבירה. המטרה היא לעודד אנשים לחסוך, לכן התוכנית צריכה לכלול ריבית מסוימת. ישנם גורמים הבוחרים לקבוע ריבית על פי מה שנקבע בשוק וישנם גורמים הבוחרים לתת ריבית גבוהה יותר, במטרה למשוך עוד אנשים לפתוח את התוכנית אצלם.

כיצד בוחרים פוליסת חיסכון?

לפני שנסביר כיצד בוחרים פוליסת חיסכון על פי היבטים שונים, חשוב לומר, כל אחד חשוב שתהיה לנו תוכנית כזו. בין אם מדובר באדם צעיר או מבוגר, רווק או הורה לילדים. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מה צופה לנו העתיד ומה יהיה מצבנו הכלכלי בעוד X שנים. לכן, יהיה נכון לפתוח תוכנית חיסכון ולהשקיע בה כבר כעת. תמיד נוכל לפתוח את התוכנית ולהשתמש בכסף.

ישנן 4 נקודות על פיהן בוחרים תוכנית חיסכון:

נקודה ראשונה, עלינו לבחון האם מדובר בתוכנית המחייבת הפקדה חודשית או שמא אפשר לבצע הפקדה חד פעמית. כך אנחנו להשקיע בתוכנית כפי שנוח לנו. בתוך זה, עלינו לבחון אם ישנן הפקדות מקסימום ומינימום וכן האם יש אפשרות לשנות את סכום ההפקדה.

נקודה שנייה, יש לבחון מה תקופת הזמן של התוכנית. כמה זמן היא נמשכת ומתי אפשר לפתוח אותה. אפשר שזו תוכנית לשנה ואפשר שזו תהיה תוכנית ארוכה יותר.

נקודה שלישית, יש לבחון מה גובה הריבית שהתוכנית מציעה והאם היא משתלמת ביחס לתנאי השוק. אפשר לבדוק על פי מחשבונים שונים, מה יהיה סכום התוכנית ביום שנפתח אותה, אם הריבית היא בגובה כזה או אחר.

נקודה רביעית, יש לחשוב מה בדיוק רוצים להשיג באמצעות התוכנית. היא האם חיסכון מיועד לרכישת דירה, רכב או שמא היא מיועדת לאפשר קיום שגרת חיים סבירה, גם אחרי שיוצאים לפנסיה או בתקופות אחרות בעתיד הקרוב והרחוק.

חיסכון

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו