ניקיון חדרי מדרגות במשרדים – חשיבות ניקיון חדרי מדרגות בעסק שלך

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בישראל יש מספר לא מבוטל של בנייני משרדים, בהם פועלים אינספור נותני שירותים בתחומים שונים. למרות שכל אחד מהמשרדים האלה הוא לרוב עסק בפני עצמו, שמתנהל בנפרד, כן צריך לקחת בחשבון את החלקים המשותפים של המשרד – חלקים שמחייבים ניקיון ותחזוקה סביב השעון. כאן בדיוק מתחילים לדבר על ניקיון חדרי מדרגות במשרדים, שלמרבה הצער לא מקבל תמיד את תשומת הלב.

השאלה המרכזית: מי צריך לנקות את חדרי המדרגות?

חדרי מדרגות בהרבה מאד בנייני משרדים נשכחים מאחור. כל משרד דואג לניקיון שלו (בתקווה), ולא בהכרח רואה את התמונה המלאה – החלקים המשותפים שגם להם יש לדאוג. גם כאשר מחליטים כן לנקות את האזורים המשותפים בבניין, מעניקים פעמים רבות יותר תשומת לב לאזורים דוגמת הלובי או המעלית.

הסיבה היא שבאזורים אלה עוברים מרבית הלקוחות הפוטנציאליים והקיימים של העסקים, כשהרצון הוא ליצור רושם חיובי עליהם. לעומת זאת, חדרי המדרגות נתפסים בצורה פונקציונלית בלבד, תפיסה שהיא לא ממש מדויקת.

בבנייני משרדים, קשה להטיל אחריות על משרד מסוים לנקות את חדר המדרגות ברגע נתון: מי שבונה על רשימת תפקידים לדוגמא יראה בדרך כלל ששום דבר לא מתבצע.

סיבה נוספת המביאה למורכבות היא שבנייני משרדים רבים הם גבוהים מאד (לעיתים עשרות קומות), כך שחדרי המדרגות מתפרשים על פני שטח נרחב. הניקיון לכן גוזל הרבה מאד זמן, שאין לאנשי המשרד.

כך מנקים חדרי מדרגות

בהתחשב בכל הקשיים של ניקיון חדרי מדרגות במשרדים שתוארו מעלה, לא מפתיע מדוע הבחירה הנוחה ואף המובנת מאליה היא להעניק את המושכות לחברות מקצועיות הפועלות בתחום הניקיון או אחזקת המבנים. חברות מהסוג הזה יבצעו את הניקיון מ-א' ועד ת', תוך שימוש בציוד ייעודי ובחומרי ניקיון איכותיים.

תדירות הניקיון משתנה במאפיינים הספציפיים של המבנה וברצון של אנשיו, כשתדירות סבירה היא פעם בשבוע: כמובן שאפשר גם לנקות בתדירות גבוהה יותר, אך מומלץ מאד שלא בתדירות פחותה מכך. ברוב המקרים אגב הבחירה היא בחומרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה, שפוטנציאל הפגיעה שלהם באנשים הנחשפים אליהם לא קיים למעשה.

כשבוחרים חברת ניקיון משרדים, צריך לראות מהו הניסיון שלה בשדה המשחק, מהן הפעולות שהיא מבצעת במסגרת הניקיון ומיהו קהל הלקוחות שלה: למשל גדלים שונים של בנייני משרדים. אזור מתן השירות של החברה מהווה משתנה נוסף שחייב להיכנס לתוך המשוואה – בנייני משרדים באזור המרכז רצוי מאד שיבחרו בחברות המתמקדות באזור זה, מה שיאפשר לשירות להינתן בפשטות גדולה יחסית (אנשי חברת הניקיון לא צריכים לבזבז שעות בכבישים) וגם במחיר סביר.

יש לתאם עם אנשי חברת הניקיון את כל מאפייני השירות, למשל השעות הספציפיות בהן זה יתבצע: בנייני משרדים רבים מעדיפים שהניקיון ייעשה בשעות הערב, מה שיביא לכך שתהיה מינימום הפרעה של אנשי הניקיון לשגרת ההתנהלות במשרד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו